Ahmet Davutoğlu’nun 1 Kasım Sonuçlarına Göre Balkon Konuşması Yapması Bekleniyor

1 Kasım Genel Seçimlerinin sonuçlarının kesinleşmemesi ile birlikte AK Partinin %49’luk oy oranı ile tek başına iktidara gelmesi ile birlikte Ahmet Davutoğlu’nun...

Ahmet Davutoğlu’nun 1 Kasım Sonuçlarına Göre Balkon Konuşması Yapması Bekleniyor

    1 Kasım Genel Seçimlerinin sonuçlarının kesinleşmemesi ile birlikte AK Partinin %49’luk oy oranı ile tek başına iktidara gelmesi ile birlikte Ahmet Davutoğlu’nun balkon konuşması yapması bekleniyor.

    7 Haziran Genel Seçiminde yeterli oy oranını alamayarak tek başına iktidar olamayan AK Partinin koalisyonu da kuramamasından sonra 1 Kasım erken seçimlerine gitmesinin ardından bugün vatandaşların sandıklara gitmesi ve oylarını vermesi ile partilerin almış oldukları oy oranları gelmektedir.

    Açılan sandık oranının %95 civarında olması ile birlikte AK Parti %49, CHP %25, MHP %12 ve HDP %10 civarında oy aldığı görülmüştür. AK Partinin % 49 oy oranı alması ile birlikte Ahmet Davutoğlu’nun balkon konuşması yapması bekleniyor.

    davutoğlu-balkon-konuşması

    AK Parti Genel Merkezinde gerekli çalışmalar yapıldı.

    Sabah erken saatlerde oy vermeye başlanmasının ardından AK Parti Genel Merkezinde balkon konuşması için gerekli çalışmalar sabah erken saatlerde başladı. Hazırlıkların tamamlanması ile birlikte ses ve görüntü sisteminin hazır olması ile birlikte Ahmet Davutoğlu’nun balkon konuşması yapması bekleniyor.

    Davutoğlu’nun konuşmasında birlikten ve oy yüzdesi ile ilgili memnuniyetinden bahsetmesi bekleniyor.

    Ahmet Davutoğlu’nun balkon konuşmasında milli birlik ve beraberlikten bahsetmesi beklenirken, bunun dışında tek başına iktidar olduktan sonra yapacağı çalışmalardan ve memnuniyetinden bahsetmesi bekleniyor.

    Ahmet Davutoğlu’nun oy sonuçları ile ilgili tweet’i:

    davutoğlu-elhamdülillah

    Haber: / / / /

    Sizin Yorumunuz Nedir ?
    OKUR YORUMLARI

    Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?