Ağrı Doğubayazıt’ta Karakola Bombalı Saldırı

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde bulunan Karabulak Jandarma Karakoluna PKK terör örgütü 2 ton bomba ile intihar saldırısında bulundu. Bombalı saldırıda 2 asker şehit...

Ağrı Doğubayazıt’ta Karakola Bombalı Saldırı

  Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde bulunan Karabulak Jandarma Karakoluna PKK terör örgütü 2 ton bomba ile intihar saldırısında bulundu. Bombalı saldırıda 2 asker şehit düşerken 31 asker yaralandı.

  Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesine 15 km uzaklıkta Iğdır-Doğubayazıt karayolunda bulunan Karabulak Jandarma Karakoluna bombalı saldırı oldu. Gece saat 3 sularında PKK’lı teröristlerin 2 ton bomba yüklediği traktörü jandarma karakolunun önüne çektikten sonra patlatması sonucu gerçekleşen intihar saldırısında 2 asker şehit olurken 31 asker de yaralandı. patlama sonucu traktörün parçalarının çevredeki evlere isabet etmeleri sonucu köylülerden de yaralananlar oldu.

  Terör örgütü bombalı saldırıdan sonra silah ve roketatarlarla karakola saldırıya devam ederek karakolu harabeye döndürdü. Karakola sağlık ekiplerinin gelmesini engellemek için pusu kuran teröristler takviye güçlerin gelmesiyle Ağrı dağına kaçtılar.

  Saldırı sonucu yaralananlar güvenlik ekiplerinin yolun ve çevrenin güvenliğini almasından sonra sağlık ekiplerince hastanelere kaldırıldı. Ağır yaralananlar askeri uçakla Erzurum’a nakledilirken hafif yaralanan köylüler Doğubayazıt Devlet Hastanesinde ayakta tedavi altına alındı. Ağır yaralılardan bazıları Erzurum Mareşal Çakmak Asker Hastanesine kaldırılırken yaralıların diğerleri Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

  Köylüler saldırıyı anlatırken patlama sonucu sallantı olduğunu ve önce deprem olduğunu zannettiklerini belirtti.

  Haber: / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?