Ağbaba Türkmenlerin Yanında Yer Alacağız

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanlığında Bayramlaşma Töreni Düzenlendi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba Törende Önemli Açıklamalarda Bulundu....

Ağbaba Türkmenlerin Yanında Yer Alacağız

  Malatya İl Başkanlığında Bayramlaşma Töreni Düzenlendi. Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Törende Önemli Açıklamalarda Bulundu.

  Türkiye’nin Savaşa Girmemesi İçin Mücadele Edeceğiz
  Türkiye’nin Savaşa Girmemesi İçin Mücadele Edeceğiz Diyen Ağbaba, Türkiye Cumhuriyeti’nin önemini ve kıymetini bir kez daha hepimizi bilmesi gerekiyor. Özellikle laik, demokratik cumhuriyetin ne anlama geldiğini, laikliğin nasıl bir işlev gördüğünü yanı başımızdaki komşularımıza bakarak anlayabiliriz. Hepimizin laik, demokratik cumhuriyete sahip çıkması gerekiyor. Ve hepimizin o cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal Atatürk’e bir kat daha saygı göstermesi gerekiyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu laik cumhuriyet, bugün Türkiye’deki insanların barış ve kardeşçe yaşamasını sağlıyor. Biz bunu anlatmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin bir savaşa girmemesi için, Türkiye’nin böyle bir kavganın içerisinde olmaması için her türlü mücadeleyi vereceğiz. Herkes bilmeli ki, Türkiye’de yaşayan her yurttaş eşittir. Kimsenin birbirinden üstün bir tarafı yoktur. Dedi.

  Yer Alacağız
  CHP zulmün ve haksızlıkların karşısındadır Diyen Ağbaba, Nerede bir zulüm, nerede bir haksızlık varsa, hiç ayrım yapmadan orada oluyoruz. Türkiye’de son 3,5 yılda nerede bir olay olmuşsa hep orada olduk. Erzurum’da donan çocukların yanında biz vardık. Pozantı’da tecavüz edilen çocukların yanında biz vardık. Çaycuma’da çöken köprünün altında kalan insanlarımızın yanında biz vardık. Elbistan’da maden ocağında kalan insanların yanındaydık. Soma’da ölen 301 insan için oradaydık. Geçtiğimiz günlerde IŞİD katillerinden kaçan Ezidi insanların yanındaydık. Yine geçtiğimiz hafta oluşturduğumuz heyetle, CHP’li belediyelerin çok yoğun çabası ile Suruç’ta, Kobani’de bulunduk. Önümüzdeki haftalarda da hiç kimsenin görmediği, el atmadığı, dünyada hiç kimsenin sahip çıkmadığı bir topluluk olan ve ’ta yaşayan Türkmenlerin yanında yer alacağız. Onların acılarını paylaşacağız. Yaşamlarının devam edebilmesi için katkıda bulunmaya çalışacağız. Dedi.

  Haber: / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?