Ağbaba TBMM’de Arapgir Üzümü Dağıttı

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba Yeni Yasama Döneminin İlk Grup Toplantısında Arapgir Üzümü Dağıttı. Ağbaba; TBMM...

Ağbaba TBMM’de Arapgir Üzümü Dağıttı

  Cumhuriyet Halk Partisi() Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Yeni Yasama Döneminin İlk Grup Toplantısında Üzümü Dağıttı.

  Ağbaba; CHP Öncesi Arapgir‘den Gönderilen Üzümleri, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Milletvekilleri ve Partililere İkram Etti.

  Ağbaba Yaptığı Açıklamada; ” Meşhur müz 2 yıl önceyle kıyaslandığında fiyatı yarı yarıya düştü. Üzüm üreticileri de tıpkı üreticileri gibi büyük sıkıntılar yaşıyor. Diyerek.

  Devletin desteği de olmayınca üreticilerin problemleri artıyor. Dünya’nın en güzel üzümleri maalesef hak ettiği değeri görmüyor. Dedi.

  Arapgir üzümü aynı zamanda şarap üretiminde de kullanılıyor. Arapgir’de bu kapsamda bir de özel sektör işletmesi var. Arapgir üzüm üreticilerine mutlaka devlet tarafından destek verilmeli, meşhur üzümün tüm Dünya’ya tanıtımı sağlanmalıdır. İfadelerini Kullandı.

  Haber: / / / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?