Ağbaba HDP’nin oyuna göz dikti

CHP Malatya mitinginde kürsüye çıkan ve ALEVİ ve SOLCU Malatyalılara çağrıda bulunan Veli AĞBABA, HDP zaten barajı aşıyor , HDP’ye verdiğiniz oylar...

Ağbaba HDP’nin oyuna göz dikti

  CHP Malatya mitinginde kürsüye çıkan ve ALEVİ ve SOLCU Malatyalılara çağrıda bulunan , HDP zaten barajı aşıyor , HDP’ye verdiğiniz oylar AKP’ye yarar dedi.

  3 Gün önce Manşet’ten verdiğimiz Malatya zenginler kulübü haberimiz de söylediğimiz olay gerçekleşti, AĞBABA bu sefer açık açık dedi.Veli Ağbaba’ 15 Mayıs’ta Emeksiz Kavağındaki mitinge SOL seçmenin sempati duyduğu CHP TUNCELİ Milletvekili Hüseyin Aygün’ü getirerek gz boyama hamlesi gerçekleştirdi.

  Ağbaba Açıklamasında:

  Seçimlerde 4 parti Meclis’e girecek. HDP’nin Baraj sorunu yok. Malatya’daki arkadaşlarımız diyor ki ‘HDP’ye oy verelim barajı aşsın’. Bugün çok önemli bir şansı yakalamış durumdayız. CHP’den gidecek 5-10 Bin oyun HDP’nin barajı aşmasına katkısı olmaz. Bizden gidecek 5-10 bin oy ancak ve ancak AKP’nin milletvekili sayısının artmasına sebep olur. CHP’den gidecek her oy AKP’ye yarar

  CHP SİMSAR SİYASETÇİLİĞİNE DEVAM EDİYOR

  Malatya’da seçmeni AKP üzerinden korkutan Ağbaba algı operasyonu yapmaya devam ediyor.2.Sıra adayı Hulisi Porgalı’yı meclise taşıyabilmek için ALEVİLERİN oyuna muhtaç kalan CHP, HDP’ye saldırıyor.

  Oyunuz boşa gidecek siyaseti

  Malatya’nın her zaman kaybetmesine sebep olan bu korku siyaseti bu seçim döneminde ters tepti, CHP emeksiz meydanında yaptığı mitingde katılım az oldu, ilçelerden taşıma insanlar getirildi.

  Malatya’da Aleviler HDP dedi

  Yaptığımız araştırmalarda CHP’nin kalesi olan iki mahallede HDP, CHP’ye fark attı.PAŞAKÖŞKÜ ve ÇAVUŞOĞLU Mahallelerinde alevi seçmen bizi temsil ederse HDP temsil eder, şeklinde açıklamalarda bulundu.

  AĞBABA kendi mahallesinde bile istediği destek’i bulamadı.

  Çarşamba pazarı civarında oturan Mahalleli , Ağbaba bizim mahallenin çocuğudur ama CHP artık yeter , akp den farkları yok şeklinde açıklamalarda bulundular.

  Sondakika44 editör notu: Malatyalı’yı bu seçimde gerek AK Parti gerek CHP algı operasyonu yapıp birbirlerine muhtaç bırakmaya çalışıyorlar.Malatyalılar artık bu gidişe bir dur demeli.Sizleri temsil etmeyen bir adaya oy vermek sorumlu yurttaşlık görevi değildir.

   

  Haber: / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?