Ağbaba, 1 Kasım Hesabını Yapamadı

CHP genel başkan yardımcısı ve Malatya 1.sıra milletvekili adayı Veli Ağbaba 7 Haziran seçimlerinden sonra nede olsa 4 yıl seçim olmaz diye...

Ağbaba, 1 Kasım Hesabını Yapamadı

  CHP genel başkan yardımcısı ve Malatya 1.sıra milletvekili adayı 7 Haziran seçimlerinden sonra nede olsa 4 yıl seçim olmaz diye düşünüp sessiz kaldı.1 Kasım seçimlerinin kesinleşmesinden sonra tekrardan Malatya’nın gardaş siyasetçisiyim dese de Malatya halkı üzerinde bir etkisi olmayacağa benziyor.

  veli ağbaba21.07.2015 tarihinde ihbar hattımıza gelen haberde CHP’li Belediye’sinin köyün atık suları ile ilgilenmediğini ve köy halkının kirli su içmeye mahkum bırakıldığı söylenmişti.

  arguvan-morhamam-koyu

  Haberimizden sonra CHP’li Veli Ağbaba’ya ulaşmaya çalıştık ancak, Ağbaba ısrarlı bir şekilde bıraktığımız notlara geri dönüş yapmadı.Haberimizden sonra Arguvan Belediye’sinden bir yetkili bize ulaşarak bizim yapacak bir şeyimiz yok Malatya Büyükşehir’in Maski’nin işi diye bir açıklama yaptı.

  Arguvan Belediye’si istediği takdir de bu sorunu çözemez mi?

  Çok güzel bir şekilde çözer aynı örnek bir çok büyükşehir’de yaşanmış ve ilçe belediyeleri kendi öz kaynakları ile halkın sorununu gidermiştir.

  Ağbaba, meclise soru önergesi neden vermedi?

  Veli Ağbaba dediğimizde insanların aklına ilk gelen soru önergesidir.Ağbaba aklına takılan her konuyu meclis gündemine taşır ve ülke genelinde kamuoyu yapar ve çözer.Suda ki kirlilik için neden vermedi? Belediye CHP’den diye mi gündem yaratmak istemiyor?

  Ağbaba, Ahmet Çakır’ı arayıp konu ile ilgili bilgi istedi mi?

  Malatya’nın tek vekiliyim diyen Ağbaba, 1 kere Malatya Büyük Şehir Belediye başkanını arayıp konuya el atmasını ortadaki mağduriyetin giderilmesi ile ilgili konuştumu.

  Arguvan, Morhamam köyü CHP’nin oy kalesimi ?

  Her seçimde Arguvan genelinde %80 civarı oy alıp kendisine Ankara yolunu açan Ağbaba aldığı oyun karşılığını vatandaşa böylemi vermekte.

  Ağbaba, Malatya’da neden başarısız olacak?

  Ben tüm MALATYA’nın milletvekiliyim söylemi çok güzel ve takdir edilecek bir söylem ancak ilk başta KENDİ TABANININ MİLLETVEKİLİ olsa daha makul olacaktır.

  Ağbaba, CHP’nin oyları neden HDP’ye kayıyor ?

  Veli Ağbaba’nın en büyük şikayeti bizim oyumuz HDP’ye kayıyor şeklinde ancak Ağbaba bu konuyu düşünmüyor.Malatya’da kaç yıllık siyasi geçmişin var ve insanlar artık neden CHP’den umutlarını kesip başka partilere kaymaya başladı diye bir öz eleştiri yapmadığı sürece, Malatya’da tabanını git gide kaybedecek.

  *Veli Ağbaba veya Arguvan belediyesinden yapılan RESMİ bir açıklama olur ise haberimizde yer verilecektir.Ağbaba ve Arguvan belediyesinden gelen açıklamaları olduğu gibi Malatya kamuoyu ile paylaşılacaktır.

  Haber: / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?