Aday Öğretmenler İçin Yazılı Sınav Kitapçığı Yayınlandı

Aday Öğretmenler İçin Yazılı Sınav Kitapçığı Yayınlandı

  Değişen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine göre aday öğretmenlere yapılması planlanan “Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı”  başvuru kılavuzu yayınlandı.

  Aday öğretmenlerin asil öğretmenliğe geçebilmesinin düzenlendiği Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin değişmesi ile aday öğretmenlere yapılacak olan performans değerlendirmesi ve yazılı sınav düzenlendi. Yapılan düzenleme ile Mayıs ayı ve Haziran ayında aday öğretmenlere uygulanan performans değerlendirmesinden sonra bu değerlendirmede başarılı olan aday öğretmenler yayınlanan kılavuza göre 11 Ekim 2015 Pazar günü il merkezlerinde yapılacak. Yapılacak olan sınavın başvuruları 24 Ağustos – 11 Eylül 2015 tarihler arasında Milli Eğitimin web sitesi http://www.meb.gov.tr adresinden yapılacak.

  24 Ağustos – 11 Eylül tarihleri arasında yapılacak başvurular için koşul olarak adayların en az 1 yıllık fiili çalışma süresini doldurmuş olması, performans değerlendirmesini geçmiş olması gibi şartlar aranmaktadır. Şartları sağlayan adayların T.C Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası veya Türkiye Halk Bankalarından herhangi birine “50 TL” lik ücreti yatırmasından sonra elektronik ortamdan başvuruyu yapabilecek.

  Başvurusu kabul edilen aday öğretmenler 11 Ekim 2015 Pazar günü il merkezlerinde yapılacak olan sınava girecek. Sınav saat 10.00 ‘da başlayacak, sınavda 100 soru olacak ve sınav süresi 120 dk olacak.

  Sınav sonuçları 2 Kasım 2015 te http://www.meb.gov.tr ve http://sinavlar.meb.gov.tr adreslerinde duyurulacak. Sınavda 100 soru sorulacak ve sorular 4 şıklı olacak. Her sorudun puan değeri aynı olacak ve yanlış cevaplar puanı etkilemeyecek. Sınavdan 100 üzerinden 60 ve üzeri puan alan adaylar başarılı olacak ve adaylıkları yapılacak işlemlerden sonra kaldırılacak.

  İşte MEB’in yayınladığı “Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Başvuru Kılavuzu” TIKLA-İNDİR

  Haber: / / /

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  YORUM YAZ