Adalet Yerini Buldu, Özgecan’ın katili İNFAZ EDİLDİ

Mersin’de üniversite öğrencisi Özgecan Arslan’a tecavüz ettikten sonra işkence ile öldüren, tecavüzcü Ahmet Suphi Altındöken tutuklu bulunduğu cezaevinde kurşunlandı.Haber içeriği1 Mersin’de üniversite...

Adalet Yerini Buldu, Özgecan’ın katili İNFAZ EDİLDİ

  Mersin’de üniversite öğrencisi Özgecan Arslan’a tecavüz ettikten sonra işkence ile öldüren, tecavüzcü Ahmet tutuklu bulunduğu cezaevinde kurşunlandı.

  OZGECAN-ASLAN-ALTINDOKENAdana F tipi cezaevinde hücresinde kurşunlandı

  Olay bugün saat 15:00’da meydana geldi , Tecavüzcü ve babasının kaldığı koğuşun önüne gelen bir kader mahkumu tarafından 6,35 milimetrelik silah ile önce tecavüzcü Suphi Altındöken’in ğöğsüne 2 el ateş edildi.Kader mahkumu sonra babasına yönelik sıkmaya başladı.

  Şarjörü boşaltınca silahı yere bırakıp teslim oldu.

  Özgecan Aslan’ın katili şoför 27 yaşındaki Ahmet Suphi Altındöken ile suç ortağı babası 51 yaşındaki Necmettin Altındöken, cezaevinde silahlı saldırı sonucu yaralandı. Yaralanan baba ile oğlu ambulans ile Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Ahmet Suphi Altındöken hastanede öldü. Babası Necmettin Altındöken’in ise hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.

  SUPHİ ALTINDÖKEN GÖĞSÜNDEN VURULDU
  Cinayet sanığı Ahmet Suphi Altındöken ile babası Necmittin Altındöken, konuldukları yüksek güvenlikli Adana F Tipi Kapalı Cezaevi’nde bugün saat 15.00 sıralarında saldırıya uğradı. Silah sesleri duyulurken ağır yaralanan baba ile oğlu ayrı ambulanslarla Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

  Kalbine yakın bir noktaya kurşun isabet eden Ahmet Suphi Altındöken hemen ameliyata alındı. Babası Necmettin Altındöken’in de 2 kurşunla vurulduğu öğrenildi. Ameliyata alınan yaralılardan Ahmet Suphi Altındöken’in öldüğü açıklandı. Baba Necmettin Altındöken’in karın boşluğu ve kalçasından ateşli silahla yaralandığını belirtiliyor.

  6.35 MİLİMETRELİK SİLAHLA VURULMUŞ
  Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan saldırı sonrası Adana E Tipi Kapalı Cezaevi’ne giderek inceleme yaptı. Olayda kullanılan tabancanın 6.35 milimetre çapında olduğu belirlenirken, saldırının nasıl gerçekleştiği araştırılıyor.

  MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRİLDİ
  Alınan bilgiye göre, Adana Kürkçüler Cezaevinde kalan Ahmet Suphi ve babası Necmettin Altındöken’in silahla yaralanmasıyla ilgili olayın aydınlatılması amacıyla adli ve idari soruşturma başlatıldı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın talimatıyla bir adalet müfettişi, Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğünce de 2 kontrolör görevlendirildi.

  MAHKUMLAR SORGULANDI
  Adana Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Büro ekiplerinin, olaya adı karışan mahkum veya mahkumları sorguladığı öğrenildi.

  CENAZESİNİ SAHİPLENMEM
  Ahmet Suphi Altındöken’in amcası Behzat Altındöken ise cenazeye sahip çıkmayacaklarını belirterek, “Zaten 1 yıldır bu acıyı çekiyoruz. Onları zaten akraba olarak kabul etmiyoruz. Ben cenazesini sahiplenmem. Annesi sahiplenip defnederse bir şey diyemem” dedi.

  BOŞANDIĞI EŞİ: YABANCI BİRİNİN ÖLÜM HABERİNİ DUYMUŞ GİBİ OLDUM
  Ahmet Suphi Altındöken’in boşandığı eşinin avukatı Ebru Çatıkkaş, soyadı gizlenen müvekkilinin gazetecilerle görüşmek istemediğini belirterek, şunları söyledi:”Herkes gibi o da basından öğrenmiş ve duyunca şoke olmuş. ‘Abla bu cezaevinde değil miydi, nasıl olur?’ diye bana sordu. Ben de ‘Hiçbir şey bilmiyorum. Başsavcının basın açıklamasını bekliyoruz. Sonuçta cezaevinde olan birisi nasıl silahla ölür bunun cevabını ben de merak ediyorum’ dedi. Daha sonra bana, ‘Ya abla nasıl hayatımızdan çıkıp gitmiş ki yabancı birisinin ölüm haberini duymuş gibi oldum’ dedi.

  “BABA AMELİYATTAN ÇIKTI
  Özgecan’ın katili Ahmet Suphi Altındöken’in ameliyat sırasında ölmesi nedeniyle cenazesi ameliyathaneden alınarak hastanenin morguna indirildi. Buradan da otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. Aynı saldırıda yaralanan baba Necmittin Altındöken’in ise ameliyattan çıktığı yoğun bakıma alındığı bildirildi.

  AYNI KOĞUŞTA KALIYORLARMIŞ
  Bugün silahlı saldırıya uğrayan baba ve oğlunun cezaevinde aynı koğuşta kaldıkları kaydedildi.

  Kaynak:Hurriyet.com

  Twitter’da Tecavüzcüyü öldüren Mahkuma teşekkür yağdı

  https://twitter.com/hashtag/%C3%96zgecanAslan?src=tren

  Haber: / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI
  1. malatya oto dedi ki:

   sapiklar ceza evinde beslenmemeli