ABD’nin Hava Saldırısında Öldü

Amerika’nın Suriye’de IŞİD’e Karşı Düzenlediği Hava Saldırılarında Ölen ve Malatya’lı Olduğu Öğrenilen Yakup Bülent Alnıak 2 Ay Önce Suriye’ye Gittiği Öğrenildi. Aynı...

ABD’nin Hava Saldırısında Öldü

  Amerika’nın ’de ’e Karşı Düzenlediği Hava Saldırılarında Ölen ve Malatya’lı Olduğu Öğrenilen 2 Ay Önce Suriye’ye Gittiği Öğrenildi.

  Aynı Zamanda Malatya Meşale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneğine Üye Olan Yakup Bülent Alnıak 2 Ay Önce Gittiği Suriye‘de IŞİD Saflarında Katıldı. 23 Eylül 2014’te ABD’nin Yaptığı Hava Saldırılarında Öldüğü Açıklandı.

  Derneğe Ait Web Sitesinde Yapılan Açıklamada;

  “İnna lillahi ve inna ileyhi raciun – Allah’tan geldik ve yine O’na döneceğiz!

  23 Eylül 2014 günü Suriye’deki ABD saldırısında hayatını kaybeden Yakup Bülent Alnıak kardeşimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

  Yakup Bülent Alnıak, Gazze’deki kardeşlerimize yardım götüren Mavi Marmara Gemisinde yer almış ve “Mavi Marmara’nın Serencamı” adlı kitabı kaleme almış aktivist ve yazardı. Alnıak İki çocuk babasıydı.

  Yakup Bülent Alnıak, İYİLİKDER ve Meşale Derneği‘ne hizmetleri olmuş bir kardeşimizdi. Suriye’ye yaklaşık 2 ay önce giden Yakup Alnıak kardeşimizin İYİLİKDER Kurban organizasyonu ile ilgili bir görevi bulunmamaktaydı.

  Alnıak, Suriye’de yaşanan insanlık dramı ile ilgili “3. Yılında Suriye Dramı” adlı bir kitap çalışması yapıyordu. Son saldırılarda İdlib’de kaldığı evin ABD tarafından bombalanması sonucu hayatını kaybetmiştir.

  Yakup kardeşimizin sosyal medyadaki son paylaşımı olan “Hayatım ve ölümüm O’nun içindir.” Ayet-i Kerimesi ile onu Rabbimize yolcu ediyoruz.

  Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur…” Denildi.

  Haber: / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?