77 Yıl Oldu Mustafa Kemal’siz…Mustafa Kemal Belgeseli

10 Kasım 1938’de hayata gözlerini kapatan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve lideri Mustafa Kemal Atatürksüz geçen yıllar bize şunu gösterdi.Önemli olan ölmek değil...

77 Yıl Oldu Mustafa Kemal’siz…Mustafa Kemal Belgeseli

  1938’de hayata gözlerini kapatan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve lideri Mustafa Kemal Atatürksüz geçen yıllar bize şunu gösterdi.Önemli olan ölmek değil öldükten sonra hatırlanabilmektir.mustafa-kemal-ataturk-akcadag

  ’ün Akçadağ’lı olduğuna dair bir çok belge mevcut.Atatürk Selanikli de olsa Akçadağlı da olsa gönlümüzdeki yeri hiç bir şekilde değişmez.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , anıtkabir defterine şunları yazdı:

  10kasim-rteAziz Atatürk, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin banisi olarak vefatınızın 77. yıl dönümünde şahsınızı bir kez daha hürmetle yad ediyoruz. Cumhuriyetimizin ilanının 92. yıl dönümünü geride bıraktığımız bu dönemde, bize işaret ettiğiniz ‘muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma’ hedefi doğrultusunda tüm gücümüzle çalışmayı sürdürüyoruz. ‘Dahili ve harici bedhahlara’ rağmen Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümü olan 2023 yılı için belirlediğimiz hedeflere ulaşarak vasiyetinizi yerine getirmiş olacağız.

  Bu vesileyle şahsınız ve silah arkadaşlarınızla birlikte tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

  Türkiye Cumhuriyeti, inşallah ilelebet payidar kalacaktır. Ruhun şad olsun.

  Kaynak: http://tccb.gov.tr/haberler/410/35880/ataturkun-ebediyete-intikalinin-77-yil-donumu.html

  Haber: / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?