7 bin 500 TL Para Ödüllü Kısa Film Yarışması Başvurular Başladı

7 bin 500 TL Para Ödüllü Kısa Film Yarışması Başvurular Başladı

  Malatya’da 6. sı düzenlenen Malatya Uluslararası Film Festivalinde düzenlenecek olan Ulusal Kısa Film Yarışmasına başvurular başladı.

  Festival Komitesinin kısa filmleri teşvik etmek, katılanları ulusal alanda duyurmak ve filmleri ödüllendirmek amacıyla önceki yıllar düzenlendiği gibi bu yılda kısa film yarışmasının yapılacağı açıklandı. Yarışmaya önceden yarışmalara katılmış olması, ödül kazanmış olması gibi niteliklerin engel olmadığını belirten komite yarışmaya kurmaca filmlerin yanı sıra animasyon filmlerinde katılabileceğini belirtti. Yarışanın yaş, tema, tür, deneyim gibi şartlarının olmadığı belirten komite katılacak filmlerin 1 Kasım 2014 den sonra çekilmiş olması ve 30 dakika süreyi geçmemesi şartını aradıklarını belirtti.

  Yarışmaya katılımların 25 Eylül 2015 tarihi mesai bitimine kadar yapılabileceği ve yarışmaya katılması kabul edilen yarışmacıların isimlerinin basın toplantısı, festivalin web sayfası ve sosyal medyada duyurulacağı belirtildi.

  Yarışmanın sonucu 12 Kasım 2015 Perşembe günü düzenlenecek olan Ödül Töreninde açıklanacak ve birinci olan yarışmacıya Kristal Kayısı Ödülü ve 7 Bin 500 TL para ödülü verilecek.

  Haber: / /

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  YORUM YAZ