6. Uluslararası Kervansaray Buluşması

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “BÜTÜN HAZIRLIKLARIMIZI YAPTIK” 6. Uluslararası Kervansaray Buluşması Kapsamında “Melita’dan Battalgazi’ye Tarih-Arkeoloji-Kültür-Sanat Günleri” Etkinliği Hazırlıkları Tamamlandı Dedi. Battal...

6. Uluslararası Kervansaray Buluşması

  Belediye Başkanı , “BÜTÜN HAZIRLIKLARIMIZI YAPTIK” 6. Uluslararası Buluşması Kapsamında “Melita’dan Battalgazi’ye Tarih-Arkeoloji-Kültür-Sanat Günleri” Etkinliği Hazırlıkları Tamamlandı Dedi.

  Battal Gazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, bütün vatandaşları etkenliklere katılımını beklediklerini söyledi.

  Cumartesi günü açılış konuşmaları ile başlayacak olan 6. Uluslararası kapsamında “Melita’dan Battalgazi’ye Tarih-Arkeoloji-Kültür-Sanat Günleri” etkinliğine Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu da katılacak.

  Saat 10.00’da açılış konuşmaları ile başlayacak olan etkinliklerde 6. Uluslararası Kervansaray Buluşması Sergisi açılacak. Sergide, yurt içinde ve yurt dışında yaklaşık 40 üniversitenin Güzel Sanatlar Fakültesi akademisyenlerinin seçkin eserleri yer alacak.

  Saat 14.00’da Moderatörlüğünü Prof. Dr. Mehmet Karagöz’ün yapacağı “Geçmişten Geleceğe Kültürün Yansıması” başlıklı panele konuşmacı olarak Roma Lasepianza Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve Aslantepe Kazı Başkanı Prof. Dr. Marcella Frangipane, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zehra Çobanlı ve İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zeynep Eres katılacak. Bir dönem kervanları ağırlayan ve yeni dönemde sanat merkezi haline gelen Tarihi Silahtar Mustafa Paşa Kervansaray’ında açılan kurslarda yapılan el emeği göz nuru çalışmalar ise, saat 15.30’da Kernek Meydanı’nda sergilenecek.

  6. Uluslararası Kervansaray Buluşması kapsamında Battalgazi Belediyesi ve Malatya Ressamlar Derneği’nin ortak organizasyonu ile “Hadi Gel Sende Resim Yap” etkinliği gerçekleştirilecek. İnönü Kapalı Çarşı üzerinde saat 16.00’da yapılacak olan etkinlikte 500 kişi aynı anda resim yapacak ve bu etkinlik Türkiye’de bir ilk olacak.

  Saat 16.30’da PTT Caddesi’nde Şemsiye Sokak uygulamasının açılışı yapılacak. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde bir ilk olacak olan Şemsiye Sokak’ta müzikal etkinlikler de düzenlenecek.

  Soykan Meydanı’nda saat 17.00’da “Battalgazi’nin Uçan kanatları” adlı serginin açılışı gerçekleştirilecek ve sergide, Battalgazi ilçesindeki kuş türlerinin fotoğrafları yer alacak.

  Saat 18.00’da “52. Yılında Arslantepe Höyüğü Fotoğraflarla Kazı Sergisi” açılışı yapılacak. Malatya Park AVM’de gerçekleştirilecek olan sergide, 52 yıl boyunca yapılan kazı çalışmalarında çıkan eserlerin fotoğrafları sergilenecek.

  malatya-konser

  Saat 19.00’da ise, Malatya Mişmiş Park Fuar Alanı’nda , ve Özlem Büyük konseri gerçekleştirilecek.

  Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 6. Uluslararası Kervansaray Buluşması kapsamında gerçekleştirilecek bütün etkenliklerle ilgili hazırlıkların tamamlandığını belirterek, vatandaşları etkinliklere davet etti.

  Haber: / / / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?