24 Bordo Bereli Dualarla Anıldı

16 Mayıs 2001 yılında Irak’taki görevlerinden dönen 24 bordo bereli askerimiz CASA tipi kargo uçağının bilinmeyen bir sebep ile Akçadağ‘ın Güzyurdu köyü...

24 Bordo Bereli Dualarla Anıldı

  yılında Irak’taki görevlerinden dönen 24 bordo bereli askerimiz CASA tipi kargo uçağının bilinmeyen bir sebep ile Akçadağ‘ın Güzyurdu köyü mevkinde düşmesi ile şehit olmuşlardı. 24 kahraman askerimizin şehit olması tüm ülkeyi yasa boğmuştu ve aradan yıllar geçmesine rağmen unutulmadılar.

  24 kahraman bordo bereli için her yıl olduğu gibi bu yılda Akçadağ Güzyurdunda şehitlik anıtında anma töreni düzenlendi. Düzenlenen törene Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Akçadağ Kaymakamı Ramazan Keskin, Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, Jandarma Alay Komutanı Albay Hasan Aksoy, Türkiye Harp Malulü Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şubesi Başkanı Duran Şahin, çok sayıda asker ve şehit yakınları katılarak dua ettiler.

  Törende saygı duruşu ve ardından mevlit okundu. Törende bulunan şehit yakınları göz yaşlarına boğuldu ve Vali Süleyman Kamçı tüm şehit yakınları ile yakından ilgilendi.

  Haber: / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?