2016 Şubat Öğretmen Atamaları Branş Dağılımı Nasıl Olacak – Sarıyahşi Gazete Manşeti

2016 Şubat Öğretmen Atamaları Branş Dağılımı Nasıl Olacak – Sarıyahşi Gazete Manşeti

Şubat ayında yapılacak öğretmen atamalarında son durum yavaş yavaş şekillenmeye başlıyor. 30 bin öğretmen ataması için son açıklama MEB’den geldi. MEB sosyal medya hesabından konu ile ilgili açıklama yaptı. MEB insan kaynakları genel müdürü atamalar ile ilgili son açıklamayı sosyal medyadan yaptı. 2016 Şubat öğretmen ataması ne zaman yapılacak, açıklama atama bekleyen öğretmenleri sevindirecek cinstendi. İlk açıklama olarak 30.000 öğretmenin atama işlemleri ile ilgili sürecin işlediğini bildirdi. 2016 Şubat Öğretmen Atamaları Branş Dağılımı Kontenjan açılacak mı sorusu soranlar için Aydoğdu açıklamada bulundu. Kontenjan ile ilgili soru sorulmaması konusunda özel ricada bulunan müdür Hamza Aydoğdu, kadrolar çıkmadan ve normlar güncellenmeden vereceğim bilgiler sağlıklı olmaz açıklamasında bulundu. Şubat ayında atama yapılacak mı ya da yeni atamalar ne zaman yapılacak gibi sorularla sürekli olarak sosyal medyadan Aydoğdu’ya sorular geliyor fakat Hamza Aydoğdu her soruya cevap verme fırsatı bulamıyor.

ŞUBAT 2016 ÖĞRETMEN ATAMASI VE KONTENJAN SAYILARI bununla ilgili olarak yaptığı açıklamada ise sabah 7 akşam 9 mesaisi içinde yoğun şekilde sosyal medya takibi yapamadığı için her soruya tek tek cevap vermediğini ama önemli konular ile ilgili bilgilendirmeleri yapacağını bildirdi. Bakanlık atamaları ile ilgili bilgilendirmelerin de yapılacağını duyuran Aydoğdu, bakanlıktan bu konuda açıklama gelmediği sürece, hiçbire dedikoduya itibare edilmemesi gerektiğini söyledi.

2016 ÖĞRETMEN ATAMA KONTENJANLARI BELLİ OLDU MU?

Önceden kadrolar ve atamalar ile ilgili olarak şu şekilde açıklamalara yer verilmişti; Öğretmen atamalarının şubat ayında kesin yapılacağı ve kadro tahsisinin kanunla yapılacağı bildirilmişti.  Tahsis yapıldıktan sonra Maliye Bakanlığı’ndan kullanım izni gerektiği belirtilmişti. Son atamaların ardından her branşta emeklilik öngörüleri de hesaba katılarak hangi branştan kaç öğretmene ihtiyaç duyulduğu ile ilgili kesin bir görüye kavuşulması gerekiyor. Şubat ayı ile birlikte 10 bin üzeri atama yapılacak. Atamalar yapıldığı anda görev yerlerine gönderilmeyecek olan öğretmenler ilk olarak bulundukları ya da arzu ettikleri takdirde öğretmenler ile birlikte derse girecekler. Bu sayede Eylül ayı gelip görev yerlerine gönderildiklerinde çok daha deneyimli olacaklar ve adeta staj yapmış olcaklar. MEB kaynağından gelen bilgiye göre MEB’e tahsis edilen kadrolar kullanılmış durumda ve Ağustos öncesi ataması için  kadro ihdas edilmesi gerekiyor denmişti. Bununsa kanunla olabileceği ve konuyla ilgili girişimlerin olduğu söylenmişti. Fakat net bir durum söz konusu değildi.

Okur YORUMLARI

Bu habere ilk yorumu siz yapmak istermisiniz? İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ