2016 EKPSS Başvurusu Nasıl Yapılır – Göle Son Dakika

2016 EKPSS Başvurusu Nasıl Yapılır – Göle Son Dakika

2016-EKPSS sınavına girmesi gereken adaylar için başvuru süresi 23 Şubat’ta başladı. Sadece kuraya katılacak adayların başvurularını 3-16 Mayıs arasında yapmaları gerekiyor. 2016 EKPSS Başvurusu Nasıl Yapılır 2016-EKPSS’ye ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim ön lisans-lisans programlarından mezun olan veya EKPSS’nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvurabiliyor. Birden fazla öğrenim düzeyinden mezun olan adayların mezun oldukları en üst düzeyden EKPSS’ye başvurmaları gerekiyor.

Kuraya ise ilkokul-ortaokul-ilköğretim ile özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu olan veya EKPSS’nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvurabilecek. Bu adaylar sınava girmeyecek, sadece kuraya katılmak için başvuru yapabilecekler.

Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu) Öğrenim Belgesi’ne sahip olanlar, Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu) Eğitim Programı ile İş Okulu Eğitim Programı belgesine sahip olanlar, ortaöğretim düzeyinde 2016-EKPSS’ye başvuruda bulunabilirler. Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (Okulu) Öğrenim Belgesi’ne sahip olanlar da 2016- Kura’ya katılabiliyor.

Adaylar, başvuru işlemi için ÖSYM başvuru merkezine gitmeden önce, aday ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü (varsa ilçe) görevlisi tarafından imzalanmış ön kabul ve taahhüt beyanı belgesini edinmeleri gerekiyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü’nden ön kabul ve taahhüt beyanı belgesini edinmeyen adayların ÖSYM başvuru merkezlerince başvuruları alınmayacak.

Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri, EKPSS’de ÖSYM başvuru merkezi olarak görev yapacak.

Okur YORUMLARI

Bu habere ilk yorumu siz yapmak istermisiniz? İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ