2015 KYK Burs Ve Yurt Başvuruları Tarihi

Geçtiğimiz günlerde Üniversite Yerleştirme Sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversiteyi kazanan öğrencilerin uzun ve heyecanlı koşuşturmacası başlamış oldu. Üniversiteyi kazanan öğrencilerin ilk olarak yapması...

2015 KYK Burs Ve Yurt Başvuruları Tarihi

  Geçtiğimiz günlerde Üniversite Yerleştirme Sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversiteyi kazanan öğrencilerin uzun ve heyecanlı koşuşturmacası başlamış oldu. Üniversiteyi kazanan öğrencilerin ilk olarak yapması gerekenlerden biri ise KYK’nın burs, kredi ve yurt başvurularını yapmak.

  2015’de üniversiteye yerleşen öğrencilerin başvuru tarihlerinin açıklanmasını beklediği burs ve yurt başvurularının ne zaman yapılacağı henüz duyurulmamışken KYK’nın yapmış olduğu açıklama ise şöyle :

  ‘‘ÖSYS’ye girerek ilk defa bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran öğrenciler ile halen bir yükseköğretim programında okumakta olan ara sınıf (Ön lisans, lisans, özel yetenek, ek kontenjan,yüksek lisans ve doktora) öğrencilerinin Burs/Öğrenim ve Yurt başvuruları önümüzdeki günlerde duyurulacak takvime göre belirlenen tarihlerde YURTKUR’un resmi web sitesi ‘www.kyk.gov.tr’ adresinden alınacaktır.’’

  KYK yapmış olduğu duyurusunda bazı web sitelerinde burs ve yurt başvurularının başladığının belirtildiğini, bu tür haberlerin asılsız ve yalan olduğunu belirtirken yurt ve burs başvurularının kısa süre sonra duyurulacak olan takvime göre “www.kyk.gsb.gov.tr” de duyurulacağını açıkladı.

  KYK yapmış olduğu başka bir duyuruda ise yurt sayısına 39 yeni yurt ekleyeceğini ve olan yurtların yatak kapasitesini arttırarak yurtlarda toplamda 68 bin 9 öğrenci daha fazla yer sağlayacağını belirtti.

  Yurt ve Burs başvuru tarihleri açıklandığında sitemizden ulaşabilirsiniz.

  Haber: / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?