2015 KPSS Öğretmen Atamaları Muallağı

2015 KPSS sonuçlarının geç açıklanması ve sınavda Coğrafya ve Sosyal Bilimler öğretmenliğinin alan sınavı sorunlarında yaşanan yanlış sorulardan dolayı bu iki öğretmenliğin ataması...

2015 KPSS Öğretmen Atamaları Muallağı

  2015 KPSS sonuçlarının geç açıklanması ve sınavda Coğrafya ve Sosyal Bilimler öğretmenliğinin alan sınavı sorunlarında yaşanan yanlış sorulardan dolayı bu iki öğretmenliğin ataması için mahkeme beklenecek.

  Milli Eğitim Bakanlığı Coğrafya ve Sosyal Bilimler öğretmenliğinin 4 sorusunun yargıda olması sebebiyle bu bölümlerin puanlarını açıklayamadı. Yaşanan bu karışıklıktan dolayı MEB 37 bin öğretmen alımını bu ay içinde gerçekleştirmeyi planlarken Coğrafya ve Sosyal Bilimler öğretmenliklerinin atamalarını ise yargı kararının kesinleşmesinden sonra yani Eylül ayı gibi yapmayı planlıyor.

  12 Temmuzda yapılan alan sınavlarından bu iki testte hatalar çıkması sebebiyle yargı yoluna başvuruldu ve yargının bu iki test ile ilgili kararı 26 Ağustosa kadar açıklaması gerekiyor. Bu yüzden öğretmen atamalarında Coğrafya ve Sosyal Bilimler öğretmenlikleri dışındaki diğer öğretmenliklerin atamasının bu ay içinde yapılması planlanırken bu iki bölümün atamasının Eylül ayına kalabileceği düşünülüyor. 14 Eylülde 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı başlayacak. Öğretmenlere adaptasyon için bir hafta gibi bir süre verilecek.

  Haber: / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?