2015 CHP Malatya Aday Tanıtımı

2015 CHP Malatya Aday Tanıtımı CHP(Cumhuriyet Halk Partisi ) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Malatya Atatürk Spor Salonunda düzenlenen aday tanıtım toplantısına...

2015 CHP Malatya Aday Tanıtımı

  2015 Aday Tanıtımı

  CHP(Cumhuriyet Halk Partisi ) Genel Başkan Yardımcısı Malatya Atatürk Spor Salonunda düzenlenen aday tanıtım toplantısına “Cesur Yürek” sloganıyla giriş yaptı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Veli Ağbaba alkışlar ve tezahüratlar ile karşılandı.

  Devrin Alacakaranlık zamanı olduğunu belirten Ağbaba günün cesur yürekli olma zamanı olduğunu belirtti.

  Veli Ağbaba konuşmasında Türkiye’nin eşitliğe ihtiyacı olduğunu belirterek cesur yüreklerin Türkiye’ye eşitlik, adalet, inanç özgürlüğü ve gerçek laiklik getireceğine değindi.

  Malatya Milletvekili olan Veli Ağbaba Malatya‘da yaşanan su sorununa değinerek CHP iktidarının Malatya‘daki su sorunu çözüme kavuşturacağını, Malatya‘nın bütün sulama sorunun çözüme kavuşturulacağını belirtti.

  Malatya‘nın Türkiye’nin en büyük tarım merkezlerinden biri olduğunu belirten Veli Ağbaba üreticilerinin sorunlarına da değindi. Malatya‘nın can damarı olan kayısıda yaşanan sorunlara değinen Ağbaba rekolte(bir yıllık ürün miktarı)  yüksek olduğunda fiyatların düşük olması ve olayları sebebiyle çiftçilerin yaşadığı ürün sorunlarının kalkacağını belirterek sorun ne olursa olsun kayısıya taban fiyat uygulanacağını belirtti. Malatya‘daki tarımın iyileştirmesi için araştırma ve geliştirme yapabilen bir kurumun açılacağını belirten Ağbaba tarımda sulama, gübreleme ve diğer konularda en doğru yöntemlerin bulunması için çalışılacağını ve bu çalışmalardan bütün Malatya‘daki çiftçilerin faydalanacağını belirtti.

  Malatya‘nın unutulan bir değeri olan ‘un geçmiş başarılarına değinen Ağbaba Malatyaspor‘un amatör kümeden hakkettiği yer olan e gelebilmesi için gereken desteğin cesur yürekler tarafından verileceğini söyledi.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba yasası ile mağdur olan beldelerin kapatılmasına karşı yapmış olduğu mücadeleden bahsederken CHP iktidarında 39 beldenin hakkının iade edileceğine değindi.

  Pırlantadan, özel uçakların yakıtlarından vergi alınmıyorken mazottan neden vergi alındığı yanlışını belirten Veli Ağbaba mazottan vergi alınmayacağını ve mazotun 1,5 lira olacağını, Malatya‘da işlenmeyen toprak kalmayacağını, çiftçinin yüzünün güleceğini söyledi.

  Veli Ağbaba mecliste tek kalmak istemediğini, Malatya‘nın en az iki milletvekilinin daha gerekli olduğunu söyleyerek bunun için hep beraber omuz omuza çalışmak gerektiğini söyleyerek konuşmasını sonlandırdı. Konuşma sonrasında CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ve Malatya Milletvekili adayları sahneye çıkarak Veli Ağbaba‘nın elinden Malatyaspor atkılarını aldılar.

   

  Haber: / / / / / / / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?