20 Milyon Öğrenciye Madde Bağımlılığı Eğitimi

Türkiye Yeşilay Genel Müdürü Savaş Yılmaz, yaklaşık 20 milyon öğrenciyi madde bağımlılığına karşı eğiteceklerini söyledi. Yeşilay Genel Müdürü Savaş Yılmaz, Türkiye Bağımlılıkla...

20 Milyon Öğrenciye Madde Bağımlılığı Eğitimi

  Türkiye Yeşilay Genel Müdürü Savaş Yılmaz, yaklaşık 20 milyon öğrenciyi madde bağımlılığına karşı eğiteceklerini söyledi.

  Yeşilay Genel Müdürü Savaş Yılmaz, Türkiye Eğitim Programı’nı (TBM) ekim ayı sonuna kadar tüm Türkiye’ye yayacaklarını söyledi. Türkiye ’nin ev sahipliğini yaptığı, “Uluslararası Uyuşturucu Politikaları ve Halk Sağlığı Sempozyumu”nda konuşan Yılmaz, yaklaşık 20 milyon öğrenciye ulaşmayı hedeflediklerini belirterek, “Bu eğitimleri verip ön ve son testleri yapıp, eğitimler sonucunda kişilerdeki bilgi düzeyini ölçmeyi hedefliyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığımız protokolün en önemli amacı programı müfredata dahil etmek” diye konuştu.

  18 ayrı modülden oluşan TBM programıyla pilot il İstanbul’da 60 bin öğrenciye bağımlılıklarla ilgili eğitim verildi. Yılmaz, İstanbul Üniversitesi’nde Bağımlılık Enstitüsü kurduklarını, ileride doktora ve yüksek lisans programlarına da yer verileceğini sözlerine ekledi.

  Yeşilay Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet A. Seylan ise Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı  “Uyuşturucu İle Mücadele Acil Eylem Planı’na Yeşilay’ın büyük katkıları olduğunu söyledi.  Seylan, yüzde 2.7 olan uyuşturucu kullanımı ve tanışıklık oranını, kısa vadede yüzde 1-1.5 seviyelerine, uzun vadede ise bu oranı yüzde yarım seviyelerine çekmek istediklerini de sözlerine ekledi.

  Haber: / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?