12 Tesisin Temel Atma Töreni Yapıldı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Çeşitli Tesislerin Toplu Temel Atma Töreni İçin Bugün Malatyadaydı. Abdullah Gül Parkında Toplam 12 Tesisin...

12 Tesisin Temel Atma Töreni Yapıldı

  Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Çeşitli Tesislerin İçin Bugün Malatyadaydı. Abdullah Gül Parkında Toplam 12 Tesisin Temel Atma Töreni Düzenlendi. ’ya Yapılan Bu Yatırımın Toplam Maliyeti 327 Milyon Lira.

  ’ndaki törene Eroğlu ile birlikte eski ve liderlerden Recai Kutan, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AKP Malatya Milletvekilleri Mücahit Fındıklı ve Cemal Akın, Büyükşehir Başkanı Ahmet Çakır, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper, Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Şanal Tosun, AKP İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, DSİ Genel Müdürü Akif Özkaldı, ilçe başkanları ile kalabalık bir topluluk katıldı.

  Törende Yoncalı Barajı, Boztepe Recai Kutan Barajı Sulaması, Kuluncak Karaçayır ve Bicir, Doğanşehir Erkenek, Merkez Yaygın, Hekimhan Kurşunlu Gölet ve Sulamaları ile 5 adet taşkın koruma tesisinin temelleri atıldı. Temeli atılan 12 tesisin yatırım maliyeti ise yaklaşık 327 milyon lira olarak açıklandı.

  Haber: / / / / / /

  Sizin Yorumunuz Nedir ?
  OKUR YORUMLARI

  Merhaba sondakika44 haber okuru! Bu habere ilk yorumu sen yazmak istermisin?